OKULLAR AÇILDI || ORYANTASYON EĞİTİMİ || LGS YAZ KAMPI BAŞLIYOR || YAZ OKULU || YAZ OKULU ETKİNLİKLERİ || Ns Artist ||

Kütüphane


Eğitim ve öğretim sistemimiz içinde ‘‘Kütüphane’’ etkinliği fark yaratan önemli bir etkinliktir.  Narin Sevgiler Eğitim Kurumları Kütüphanesi, öğrencilerimizin araştırma ve okuma zevkini geliştirmeye yönelik, ders programını destekleyen ve öğrencilerimizin istifade edebilecekleri okulumuzun güzide bir köşesidir. Bu mekânda öğrenciler, derslerden kalan zamanlarda ödevler, okumalar yapabilmektedirler. Öğrencilerimizin bireysel ve toplu okumalar yapacakları bir alan olan kütüphane aynı zamanda onların hayal dünyasını geliştirecek yönde hazırlanmıştır. Okulumuzda her gün yapılan okuma saatleri sayesinde tüm öğrencilerimizi kitaplarla buluşturarak onların dil becerisini geliştirmeleri amaçlanmaktadır. Öğrencilerimiz her hafta okul kütüphanelerinden aldıkları kitapları evlerine götürebilmektedirler. Bu sayede hem kitap okuma alışkanlığını aileleri ile paylaşmaları hem de sorumluluk duygularını geliştirmeleri bakımından fayda sağlamaktadır. Kütüphanemiz ile temel gayemiz; öğrencilerimizi gökyüzüne bakmaya, doğayı anlamlandırmaya ve kendilerini keşfetmeye sevk etmektir. 
Narin Sevgiler Kütüphanesi, öğrencilerimizin sesli ve sessiz okumalar yapabilecekleri bir alandır. Öğrencilerimizin kütüphane kaynaklarını doğru bir şekilde kullanmaları istenirken bir yandan da eleştirel, aktif ve sorgulayan bireyler olmaları hedeflenmektedir. Kütüphanemiz yazılı, basılı, görsel-işitsel her türlü yayınlarla ve veri tabanları ile Narin Sevgiler ailesi içinde yer alan öğretmen, öğrenen ve tüm çalışanların araştırma, keşfetme, zevk için okuma ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Okulumuzda ‘Kitabımı Okurum Hediyemi Kaparım’ projesi kapsamında öğrencilerimizin okudukları kitaplar takip edilmekte ve bu kampanya ile öğrenciler daha çok kitap okumaya sevk edilmektedir. Her kütüphanenin bir ruhu vardır. NS Eğitim Kurumlarının kütüphane ruhu da; dinamik, kendini yenileyen ve gelişime açık bir yapıdadır. Artık kitap sayfaları arasında dolaşmak ve farklı iklimlere uzanmak NS Kütüphanesi ile çok daha güzel ve özel.

logo
NS Eğitim Kurumları

Eğitim anlayışımız ile çocuklarımıza kendini tanıyacakları, keşfedecekleri, yaparak yaşayarak öğrenecekleri bir eğitim ortamı hazırlıyoruz. Her çocuk biriciktir ülküsünden yola çıkarak gelişim düzeyleri ve ilgi alanlarına göre eğitimler düzenleyip, bilimsel bilgi ve değerler eğitimimize önem vererek her öğrenciyi yetenekleri doğrultusunda başarılı kılmayı amaç ediniyoruz.

Diğer Yazılarımızı, Haber ve Duyuruları Takip Edin!

OKULLAR AÇILDI

Ns Koleji sizinle güzel.... "Her çocuk keşfedilmeye hazır bir hazinedir."

Devamı
ORYANTASYON EĞİTİMİ

Merhaba Okulum Oryantasyon Eğitimi Başlıyor

Devamı
whatsapp
telefon mail
telefon
Hemen Ara
0552 581 25 60
harita
Yol Tarifi Al
Çankaya/Ankara

Sizde NS Kolejli Olmak İster Misiniz?

girl_img

NS Kolejli Olmak İster Misiniz?

Ankara'nın en iyi uzman öğretmen kadrosuna sahip olan NS Eğitim kurumlarına kayıt olmak, okulumuz öğretmenlerimiz ve yerleşkemiz ile ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.